Spyker – luxusní, rychlá a krásná auta

Když se řekne rychlé auto … nu, asi si hned nevybavíte značku Spyker. V širším povědomí moc nejsou, protože širší povědomí o nich může tak akorát snít a pořídit si je většinou tak úplně snadno nemůže. Tak o nich tedy pojďme alespoň snít!

O firmě

Jsou to Holanďani, ale jejich auta šlapou jak švýrarské hodinky, které mimochodem také tato značka vyrábí. Firma se málem položila na konci minulého tisíciletí, ale nakonec to bylo všechno jen fámy a jejich auta znovu brázdí silnice. První vypustili na svět už v roce 1899! Jsou zkrátka věrni svému latinskému motu:

Nulla tenaci invia est via

Což lze přeložit asi jako: Kdo je odhodlaný, projede každou cestu. Firma původně vyráběla také letadla, ale když se znovu zrodila v roce 1999, rozhodla se soustředit jen na sportovní auta a udělala dobře! Zakladateli oživené firmy jsou pánové Victor Muller a Maarten de Bruijn. Společnost od té doby vypustila na evropské a později i americké trhy parádní kousky.

Auta Spyker

  1. C8 SpyderC8 Laviolette (s prosklenou střechou) v roce 1999
    Pod kapotou jim vrní motor Audi o síle 400 bhp a na zelenou C8 akcelerují z 0 na 97 km/hod za 4,5 sekundy! Můžou to dostat až na 300 km/hod a myslím, že se ani nezapotí!
  2. C8 Double 12 S mezi lety 2002 – 2006
    Kdybyste si ho chtěli pořídit, budete si muset lámat hlavu zásadní otázkou: Jak výkonné auto chci? Můžete si totiž vybrat v rozmezí od 400 do 620 h. p.
  3. C 12 La Tourbie v roce 2006
    Tady je zajímavé zejména zrychlení. Z 0 na 97 za méně než 4 sekundy!
2010 Spyker C8 Aileron

Spyker C8 Aileron z roku 2010. Pořád je z designu jejich aut znát, že dřív firma stavěla letadla! Jeden by řekl, že se snad odlepí od země! Úplný létající Holanďan!

Tak začínáme šetřit! Chce to pořádné prasátko, aby se do něj vešlo asi tak 220 000 euro! Nebo že by rychlá půjdčka od ferratum? Hmm, asi radši začnu šetřit na jejich hodinky … to by mohlo vyjít spíš, co říkáte?

 

(Visited 162 times, 1 visits today)