Slavné okruhy

Slavné okruhy jsou místy snů každého správného fanouška automobilových sportů. Ani já nejsem výjimkou a je pár míst, kam bych se rád na vlastní oči podíval a na vlastní nohy postavil. Mezi mé čtyří nejoblíbenější světoznámé slavné okruhy patří jedno americké, dvě japonské a jedno je v poměrně blízké Itálii. Pokaždé, když koukám na slavné okruhy na televizní obrazovce ve svém obývacím pokoji, sním o tom, jak se moje pozadí usazuje do divácké sedačky daného závodiště. Představuji si, jak naplno vdechuji nenapodobitelnou atmosféru, jakou lze zažít jen a jen přímo v místě a před vzrušujícím závodem. Dost snění, zpět k psaní! Tady je máte, mé čtyři typy na slavné speedways (okruhy), které stojí za přesun z obýváku do víru dění a které uspokojí každého, kdo má chuť si pochutnat na nefalšovaném adrenalinovém závodění!

1) Florida: Daytona International Speedway: Tato multifunkční závodní trať byla otevřena v roce 1959. Procházela různými úpravami a vylepšováním a současné podoby nabyla v roce 1985. Okruh je asfaltový a svou rychlost a schopnost jízdy zde testují jak sportovní auta, tak závodní motorky. Pro fanoušky tu mají skvělou vychytávku. Kromě toho, že je prý z tribun perfektně vidět, můžete se projít i nad prosklenými garážemi během přípravy strojů a „být skutečně u toho“!

2) Japonsko: Tam jsou hned dva okruhy, které bych rád navštivil. Prvním je Fuji Speedway se spoustou adrenalinových zatáček. V historii zde měli pěkných pár havárií, ale teď už zakomponovali pár bezpečnostních opatření … Druhým je Velká cena Japonska v Motegi. Atmosféra je prý nezapomenutelná, holky se převlíkají za motorky a děti mají odrážedla napodobující slavné stroje. To se prostě musí vidět!

3) Toskánsko, Itálie: Italská velká cena v Mugello. Fanoušskou specialitou je zde velký neorganizovaný sběh v cílové rovince na konci závodu. Něco, na co je nejspíš třeba být připraven a mít ostré lokte. I když hrozí ušlapání, stejně bych chtěl být u toho …

(Visited 181 times, 1 visits today)